O CHIC CHIQ

Historia CHIC CHIQ rozpoczęła się bardzo dawno temu w Hong Kongu. W tym czasie pracowałam, bawiłam się i poszerzałam grono przyjaciół z każdego zakątka na świecie. Podróżowałam ciągle po Azji poznając zróżnicowane kultury i wiążące się z nimi fascynujące tradycje, ze szczególnym zainteresowaniem przyglądałam się jak różnie ludzie podchodzą do zagadnienia piękna, urody i dbania o nią. To właśnie wtedy po raz pierwszy spróbowałam maseczki do twarzy z kurkumy i odkryłam świat Ajurwedy. Ziarno zostało zasiane. Zanurzyłam się w tej 5,000-letniej filozofii, która pomogła mi osiągnąć równowagę .

Jedną z takich podróży był Wietnam, który na zawsze odmieniła moje życie. Podczas motocyklowej przeprawy przez dżunglę poznałam mojego przyszłego męża. Od tego czasu mam wspaniałego partnera a moja pasja stała się naszą pasją.

Mój przyszły mąż mieszkał wówczas w Tokio, więc podróżowanie stało się jeszcze większą normą. Byliśmy wręcz przekonani, że po miesiącach lotów w te i we wte pomiędzy Tokio i Hong Kongiem, linie lotnicze Hong Kong Express otworzyły dodatkowe połączenia specjalnie dla nas. Podróżowaliśmy również spontanicznie po Tajlandii, którą pokochaliśmy całym sercem. Gdy zawitaliśmy w Indiach, z wielką ekscytacją zaczęłam odkrywać coraz to bardziej niesamowity świat Ajurwedyjskiej pielęgnacji urody.

Po naszym wielkim Indyjskim ślubie przeniosłam się do Tokio gdzie spędziłam rok z moim mężem i to właśnie tam CHIC CHIQ zaczął się formować w naszych głowach.

Zaczęłam pisać bloga i nagrywać filmy by dzielić się Ajurwedyjską wiedzą, którą nabyłam przez lata. Zaczęłam kierować się filozofią Ajurwedy w zakresie pielęgnacji skóry, włosów oraz zdrowia. Zaczęłam traktować te codzienne rutynowe czynności nie jako obowiązki lecz swoiste rytuały dopasowany indywidualnie do mojej skóry, włosów i stylu życia.

Maski do twarzy były logicznym punktem wyjścia, jako że są kluczowym elementem Ajurwedy i jednym z najstarszych kosmetyków na świecie. Każdy sam może stworzyć efektywną maseczkę do twarzy dopasowaną do każdej cery używając bezpiecznych i naturalnych składników, które często znajdziemy w naszej kuchni. Nakładanie masek do twarzy stało się moim osobistym rytuałem, który dał mi czas na refleksję, relaks i oczywiście dogodzenie mojej skórze. To dało początek inspirowanej Ajurwedą, lifestyle’owej marce kosmetyków CHIC CHIQ, którą znamy dzisiaj.

Naturalne kosmetyki CHIC CHIQ tworzone są w oparciu o trzy podstawowe zasady Ajurwedy: oczyszczenie, odżywienie i nawilżenie. Wystarczy, że znajdziesz 15 minut w ciągu dnia tylko dla siebie, kiedy to powiesz sobie stop, zwolnij, teraz czas dla mnie, bez pośpiechu.

Pielęgnacja skóry jest kluczowym i niezbędnym pierwszym krokiem przed nałożeniem makijażu. Nasze produkty dostarczają wszystkiego, czego Twoja skóra potrzebuje: wydobycie wewnętrznego blasku, nawilżenie, odżywienie i oczyszczenie.

Filozofię Ajurwedy bierzemy sobie do serca we wszystkich aspektach. Nasze składniki są bezpieczne, naturalne i uważnie wyselekcjonowane. Od białej kurkumy, która zbierana jest wyłącznie raz do roku w Himalajach, poprzez płatki róż zbierane z bułgarskich pól, po odżywcze algi z głębin mórz i oceanów całego świata, nasze składniki są starannie wybierane i pięknie zapakowane w minimalistycznych, eleganckich i przyjaznych środowisku bambusowych opakowaniach.

Nasze inspirowane Ajurwedą kosmetyki CHIC CHIQ tworzymy po to, by podzielić się z Tobą tą wspaniałą podróżą, która nadal trwa. Pragniemy aby każdy doświadczył tego fascynującego rytuału, specjalnie dobranego do waszych potrzeb. Mamy nadzieję, że CHIC CHIQ stanie się Twoim własnym współczesnym rytuałem.

Produkty CHIC CHIQ podążają trzema podstawowymi zasadami Ajurwedyjskiej pielęgnacji urody: oczyszczanie, odżywianie i nawilżanie. Do produkcji używamy naturalnych składników pochodzących z całego świata. Czy to biała kurkuma zbierana w Indyjskich Himalajach, delikatne płatki róż z Bułgarskich pól, czy też odżywcze algi z mórz i oceanów.

Nasze płytki Gua Sha tworzymy sami ręcznie w naszym malutkim warsztacie, podobnie z kursami, videobookami i warsztatami, które są tworzone przez nas w naszym małym zaciszu domowym.

O CHIC CHIQ
Kosmetykach inspirowanych Ajurwedą

Podczas gdy typowo Ajurwedyjskie produkty charakteryzują się zazwyczaj mocnym, ziołowo-ziemistym zapachem, który może nie zawsze pomóc w relaksowaniu się, przywiązaliśmy szczególną uwagę, aby wasz rytuał piękna był całkowicie przyjemny. Skupiliśmy się na osiągnięciu delikatnej tekstury, relaksującego aromatu i poczucia oczyszczonej skóry . Co więcej, dokładnie wybrane bambusowe opakowanie, nie tylko może śliczne prezentować się na twojej półce, ale także jest przyjazne środowisku.

#Slowbeauty – Dlaczego maseczka w proszku?

Czy wiecie, że jednym z pierwszych kosmetyków na świecie była właśnie maseczka do twarzy w proszku? CHIC CHIQ również swoją przygodę z pielęgnacją rozpoczyna pierwszym rozwiązaniem pielęgnacyjnym na świecie.
Dlaczego maseczka w formie sproszkowanej jest najlepsza dla skóry?
Proces łączenia składników naturalnych w mieszanki, które mają formę „mokrą”, wymagają aktywowania ich natychmiast, co może zmniejszyć lub pozbawić ich efektywności. Nie wspominając już o zredukowania długości ich przydatności użycia, jeśli jest to bardzo naturalnie zmieszany produkt. Dla przykładu, witamina C ma bardzo krótką żywotność, kiedy zostanie zmieszana z wodą, najbardziej stabilna pozostaje w formie sproszkowanej.

Składniki znajdujące się w maseczkach w proszku CHIC CHIQ są aktywowane tylko wtedy, gdy zostaną zmieszane z wodą. Dzięki temu, maseczki mają dłuższą żywotność, ponieważ ty decydujesz, kiedy jest aktywować – dlatego też  ilość konserwantów użyta w takich formach maseczek jest zredukowana. Tym sposobem produkt jest zawsze świeży i zdrowszy dla twojej skóry. Twoja maseczka w proszku CHIC CHIQ podąża tą 5 tysięczną tradycją, zainspirowaną Ajurwedą, dając tobie poczucie domowego kosmetyku, bez związanych z jego tworzeniem zachodu.

#NOWAGE #CHICCHIQ

Chociaż inspirujemy się antyczną filozofią w naszej pielęgnacji urody, jesteśmy świadomi realiów czasów, w których żyjemy, gdzie twój czas jest cenny, a ty chcesz wynieść jak najwięcej ze swojej pielęgnacji skóry. Wiemy, że żyjemy w czasach Digital i nie chcesz rezygnować z przyjemności, które nam daje. Używając CHIC CHIQ  nie musisz rezygnować z żadnych rzeczy, ani zmieniać swojego stylu życia. Nasze kosmetyki są przygotowane specjalnie dla Ciebie, aby dać ci twój indywidualny rytuał w zamian za 15 minut twojego czasu. Wierzymy, że CHIC CHIQ jest nowoczesnym rytuałem w pielęgnacji urody, który czeka na ciebie, abyś go odkryła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl